Terrorizoi turistët në Dhërmi, Gjykata vendos masën e sigurisë për Emiljano Ninën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:36 11-07-2018 Terrorizoi turistët në Dhërmi, Gjykata vendos masën e sigurisë për Emiljano Ninën Emiljano Nina

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën arrest me burg për Emiljano Ninën i cili qëlloi me armë zjarri në lokalin më të frekuentuar në Dhërmi ‘Havana.’

23 vjeçari akuzohet për armëmbajtje pa leje, kanosje dhe prishje e qetësisë publike.

Mbrëmjen e së shtunës, i riu terrorizoi të gjithë të pranishmit në lokalin e natës "Havava", në Dhërmi pasi qëlloi në ajër  4 herë me armë zjarri.

Emiljano Nina nuk është i panjohur për policinë. 23-vjeçari është arrestuar disa herë për vepra të ndryshme penale, por më e rënda është ajo e vrasjes që ka kryer në vitin 2015. Në datë 11 Nëntor në Linzë, Emiljano, asokohe 20-vjeç, u akuzua se ka vrarë shtetasin 30-vjeçar Enton Nikaj në lokalin “Muraga”, ku mbeti i plagosur edhe pronari i lokalit.

Konflikti mes disa personave në vitin 2015 nisi për një borxh të pakthyer prej 200 mijë Euro. Nuk dihet se si Emiljano Nina, 3 vite pas kësaj ngjarje të rëndë, ka fituar lirinë. Katër muaj para vrasjes së Nikës, në Korrik 2015 Emiljano Nina (Tasho) kishte plagosur me armë Xhevahir Shabanin.

Sakaq, Nina akuzohet edhe për disa vrasje të tjera të ndodhura vite më parë, dhe është autor i disa vjedhjeve me armë të ndodhura në kryeqytet

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016242980957031
array(1) { ["section"]=> string(87) "terrorizoi-turistet-ne-dhermi-gjykata-vendos-masen-e-sigurise-per-emiljano-ninen-127538" }