Thaçi flet para takimit me Vuçiç në Bruksel: Do jetë e vështirë...

Publikuar tek: rajon, më 17:57 08-11-2018 Thaçi flet para takimit me Vuçiç në Bruksel: Do jetë e vështirë...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të zhvillojë pas pak minutash takimin me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiç.

Pak para takimit Thaçi dha një prononcim për gazetarët në Bruksel, duke u shprehur se do jetë e vështirë, por arritja e marrëveshjes është thelbësore.

“Jemi këtu sot për takimin e radhës. Kjo bëhet e gjitha për të arritur marrëveshjen finale. E di që do jetë e vështirë por do bëjmë të pamundurën për të arritur marrëveshje se është e vetmja mundësi që i hap Kosovës rrugën drejt BE-së’, tha Thaçi.

Takimi mes Thaçit dhe Vuçiç është ndërmjetësuar nga shefja e BE-së Federica Mogherini, raporton Newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Takohet sot me Vuçiç, Haradinaj i drejtohet Thaçit: Agjenda po të vendoset nga Serbia
Varrimi i Kacifas, reagon kryeministri grek: Është e dhimbshme, por me rëndësi për ne mbetet zgjerimi i detit me 12 milje »
Article Logic
Execution time: 0.087935924530029
array(1) { ["section"]=> string(69) "thaci-flet-para-takimit-me-vucic-ne-bruksel-do-jete-e-veshtire-140780" }