Thaçi takon për herë të parë kryeministrin rus, ja përse diskutuan

Publikuar tek: rajon, më 19:02 09-07-2018 Thaçi takon për herë të parë kryeministrin rus, ja përse diskutuan

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar për herë të parë me një politikan të lartë rus.

Bëhet fjalë për kryeministrin Dimitri Medvedev, me të cilin Thaçi ka biseduar për disa çaste gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

“Në inagurimin presidencial të Erdogan kam pasur një takim të shkurtër me kryeministrin Medvedev. E pyeta në lidhje me vendet tona, në mënyrë që të fillojnë ndërveprimin. Të dy kemi rënë dakort se një marrëveshje e mundshme mes Kosovës dhe Serbisë do të sjellë paqen e përhershme në rajon”, shkruan Thaçi.

sdfwggsdfg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11664605140686
array(1) { ["section"]=> string(72) "thaci-takon-per-here-te-pare-kryeministrin-rus-ja-perse-diskutuan-127315" }