Thirrjet anti-shqiptare, reagon Rama: Dy palë qirie Kadrinj nuk i duhen as dreqit

Publikuar tek: politike, më 11:04 09-11-2018 Thirrjet anti-shqiptare, reagon Rama: Dy palë qirie Kadrinj nuk i duhen as dreqit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale për kritikat që ka marrë pas deklaratës që bëri një ditë më parë për thirrjet anti-shqiptare në Bularat.

 

Kryeministri thotë se kritikët mediatikë në Greqi, që edhe këta i konsideron kazanë, por edhe në Shqipëri, nuk i duhen askujt.

“Sipas kokave të përndezura të politikës greke e kazanëve të atjeshëm, dje i paskam hedhur benzinë zjarrit, ndërsa sipas Kadrinjve tanë politikë e mediatikë paskam pranuar në heshtje përdhosjen e vendit! S'ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj që s'i duhen dreqit”, shkruan Kryeministri Edi Rama. /newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Kaçifas’/ Eurodeputeti Fleckenstein ZBULON çfarë bënë kolegët e tij grekë dhe qipriotë në PE
'Vangjush Dako duhet të jetë në burg' »
Article Logic
Execution time: 0.019641160964966
array(1) { ["section"]=> string(86) "thirrjet-anti-shqiptare-reagon-rama-dy-pale-qirie-kadrinj-nuk-i-duhen-as-dreqit-140864" }