Tifozët francezë afeksionohen me Canën, i thurin këngë

Publikuar tek: sport, më 20:55 18-06-2016

Jo vetëm në studiot televizive, por edhe në çdo rrugë dhe në çdo stadium të Francës diskutohet për kapitenin e Kombëtares, Lorik Canën.

Sidomos në Marsejë atë e kanë idhull, ndërsa në Paris ai ka luajtur me PSG-në në rininë e tij. Por, së fundmi të gjithë jo vetëm fasin për të, por edhe këndojnë. në një metro të Francës tifozët shqiptarë dhe ata francezë janë duke kënduar: “Cana ale-ale!”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « De Biazi: Duhet të kemi kujdes në fazën mbrojtëse, nuk ka vend për Berishën
Nesër ndeshja Shqipëri – Rumani, kuqezinjve i’u shtohen mungesat e sigurta »
Article Logic
Execution time: 0.0044090747833252
array(1) { ["section"]=> string(59) "tifozet-franceze-afeksionohen-me-canen-i-thurin-kenge-43946" }