Tirana ‘kolaudon’ Francis Kahatën, gati për sfidën ndaj Apolonisë

Publikuar tek: sport, më 13:29 19-01-2015 Tirana ‘kolaudon’ Francis Kahatën, gati për sfidën ndaj Apolonisë

Francis Kahata pritet të mbërrijë sonte në mbrëmje ne Shqiperi. Mesfushori u nis këtë të hënë nga Kenia dhe sot do të rikthehet në Tiranë. Klubi ka mundur ti sigurojë vizën shqiptare futbollistit dhe më pas i ka rezervuar biletën e avionit që e rikthen në Shqipëri pas 7 muajsh.

Francis Kahata, përforcimi i parë për Tiranen për merkaton e dimrit do ti bashkohet të martën skuadrës në stërvitje. Vonesa e tij ka qenë e kushtëzuar nga viza hyrëse në Shqipëri dhe leja e qëndrimit.

Ndërkohë Tirana rinisi pergatitjet në kompleksin "Skënder Halili". Bardheblutë kanë mbyllur fazën përgatitore në Durres dhe ndeshjet miqesore, për tu fokusuar tani tek takimi i parë i kampionatit për fazen e tretë përballë Apolonisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përkujtohet Panajot Pano, 5 vjet nga vdekja e legjendës së futbollit
Cristiano Ronaldo shënon gola më shumë sesa gjithë ekipi i Milanit »
Article Logic
Execution time: 0.017823934555054
array(1) { ["section"]=> string(66) "tirana-kolaudon-francis-kahaten-gati-per-sfiden-ndaj-apolonise-939" }