Tirana mposht Kukësin në “Selman Stërmasi”, fiton Superkupën

Publikuar tek: sport, më 20:33 06-09-2017 Tirana mposht Kukësin në “Selman Stërmasi”, fiton Superkupën

Është mbyllur me fitoren e “bardhebluve” përballja mes Tiranës dhe Kukësit në “Selman Stërmasi”.

Skuadra e drejtuar nga braziliani Ze maria arriti të mbylli ndeshjen me rezultatin e 1-0 falë golit të shënuar nga Hoxhallari në minutën e 89-të.

Edhe pse do të luaj një kategori më poshtë këtë vit, Tirana nuk u shfaq aspak inferiore përballë Kukësit që është kampioni në fuqi i vendit.

“Bardhebultë’ e dominuan të gjithë ndeshjen dhe patën mundësi për ta mbyllur atë edhe më herët, por që fatkeqsisht mungoi fati, i cili buzëqeshi për fat të mirë në minutën e 89-të. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maratona e Tiranës, interesim nga e gjithë bota. Arrin në 700 numri i të regjistruarve
Propozimi për të ndryshuar një rregull të rëndësishëm të futbollit »
Article Logic
Execution time: 0.020498037338257
array(1) { ["section"]=> string(63) "tirana-mposht-kukesin-ne-selman-stermasi-fiton-superkupen-91398" }