Tjetër emërim në qeveri, Gëzim Musabelli zv/ministër i Energjisë

Publikuar tek: politike, më 21:04 20-01-2016 Tjetër emërim në qeveri, Gëzim Musabelli zv/ministër i Energjisë Ministria e Energjisë

Një tjetër emërim në nivel zëvendësministrash është miratuar nga kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së qeverisë.

Gëzim Musabelli do të jetë zëvendësministri i ri i Energjisë dhe Industrisë, institucion që drejtohet nga Damian Gjiknuri. Musabelli ka qenë më parë këshilltar në Ministrinë Mjedisit/ Me këtë emërim, numri i zv/ministrave te Energjia shkon në dy.

Ilir Bejtja ka qenë zv/ministri i vetëm Ministrinë e Energjisë që prej vitit 2013.

Ndërkohë që është konfirmuar edhe emërimi i Ilir Markos si zëvendësministër i Brendshëm. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është kryetari më jetëgjatë i një partie në Shqipëri? Berisha nuk është as afër rekordit…
Reforma në drejtësi, Ambasadorja holandeze: Nëse s’kalon, shqiptarët do vuajnë shumë »
Article Logic
Execution time: 0.020600080490112
array(1) { ["section"]=> string(69) "tjeter-emerim-ne-qeveri-gezim-musabelli-zv-minister-i-energjise-30535" }