Tjetër tërmet i fuqishëm 6.7 ballë në Nepal. Bilanci: Mbi 2 mijë të vdekur

Publikuar tek: bota, më 10:04 26-04-2015 Tjetër tërmet i fuqishëm 6.7 ballë në Nepal. Bilanci: Mbi 2 mijë të vdekur

Një tjetër tërmet me magnitudë 6.7 ballë ka goditur Nepalin pas tërmetit të parë më magnitudë 7.9 ballë.

Tashmë bilanci mësohet të jetë mbi 2000 të vdekur ndërkohë që po punohet në mënyrë intensive për gjetjen e të mbijetuarëve.

Ky është tërmeti i dyti në dy ditë që godet Nepalin dhe është edhe tragjedia më e madhe që prej vitit 1934.

Lexo edhe:Tërmeti në Nepal, numri i të dekurve më shumë se 1500

Lexo edhe:Mbi 1000 viktima nga tërmeti 7.9 ballësh në Nepal

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22689604759216
array(1) { ["section"]=> string(77) "tjeter-termet-i-fuqishem-6-7-balle-ne-nepal-bilanci-mbi-2-mije-te-vdekur-9704" }