Tjetër tragjedi në futboll, ish lojtari i Skënderbeut humb jetën gjatë ndeshjes

Publikuar tek: sport, më 15:10 08-05-2016 Tjetër tragjedi në futboll, ish lojtari i Skënderbeut humb jetën gjatë ndeshjes

Një tjetër tragjedi ka ndodhur në ndeshjen e ekipit të Friburgense në Brazil, ku gjatë lojës ka humbur jetën ish-lojtari i Skënderbeut të Korçës, Bernardo Ribeiro.

26 vjeç ka pësuar atak kardiak gjatë ndeshjes me ekipin e tij. Riberio është aktivizuar me Skënderbeun në kampionatin shqiptar në sezonin 2011/2012.

Dy ditë më parë futbollisti i Dinamos së Bukureshtit, Patrik Ekeng humbi jetën po nga një infarkt gjatë ndeshjes në kampionatin rumun.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Inter fiton ndaj Empolit dhe rikthehet në Europë
Teuta - Skënderbeu mbyllet me barazim, Bylis mposht Partizanin »
Article Logic
Execution time: 0.019320964813232
array(1) { ["section"]=> string(84) "tjeter-tragjedi-ne-futboll-ish-lojtari-i-skenderbeut-humb-jeten-gjate-ndeshjes-39850" }