Tjetër zbulim tronditës në Mars, Nasa në konferencë për media

Publikuar tek: bota, më 18:18 04-11-2015 Tjetër zbulim tronditës në Mars, Nasa në konferencë për media

Agjencia Kombëtare e Aeronautikës Amerikane do të bëjë nesër një njoftim të madh në lidhje me planetin Mars.

Sipas spekulimeve në media, Nasa mund të japë detaje se si planeti Mars humbi atmosferën apo ndoshta për zbulimin e jetës në planetin e kuq. Pas njoftimit të bujshëm se në Mars u gjet ujë i lëngshëm, tashmë Nasa mund të ketë zbuluar edhe jetë.

Programi “MAVEN” mund të shpjegojë gjurmët e metanit të gjetur në planet. Metani prodhohet nga krijesa të gjalla dhe është një indikator se në Mar smund të ketë mikroorganizma.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027359008789062
array(1) { ["section"]=> string(66) "tjeter-zbulim-trondites-ne-mars-nasa-ne-konference-per-media-24665" }