‘TOKË e XANUN’/ Si e ndanë pronën në Dhërmi 5 blerësit e fuqishëm (Newsbomb.al siguron dokumentin)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:24 29-03-2018 ‘TOKË e XANUN’/ Si e ndanë pronën në Dhërmi 5 blerësit e fuqishëm (Newsbomb.al siguron dokumentin) Nga e majta ne te djathte Genti Malko, drejtor i Departamentit te Pronave ne PD e Alket Hyseni, deputet i PS

Është në qendër të vëmendjes politike, mediatike por edhe opinionin publik çështja e pronave në Bregdet.

Pas skemave mashtruese në Kavajë e Lezhë, doli në dritë një denoncim nga familja Bua në Dhërmi e cila pretendonte se e gjithë prona e tyre në Dhërmi ishte grabitur nga 5 personazhe. Alket Hyseni ka marrë 11 000 m2, Arjan Hasani,  Genti MalkoIlia Taka kanë marrë 8800 m2. dhe Theodhori Duni ka marrë 12 000 m2.

Bie në sy fakti që krahas deputetit të PS Alket Hyseni, në këtë pazar është përfshirë edhe Genti Malko, drejtor i Departamentit të Pronave në PD. Ky i fundit e ka blerë tokën e tij në Dhërmi. Malko njihet edhe si një nga kritikët e Bashës, pjesë e grupimit "Anti- Basha".

Newsbomb.al, sakaq, ju sjell dokumentin ekskluziv se si është ndare prona prej mijëra metrash katrorë në perlën e bregdetit shqiptar, Dhërmi.

pronadhermi.jpg

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një grua merr postin e RËNDËSISHËM në ministrinë e Brendshme, ja për kë bëhet fjalë (EMRI)
AKU konfiskon mishin e qengjit, çfarë u zbulua (EMRI I PRONARIT) »
Article Logic
Execution time: 0.097543954849243
array(1) { ["section"]=> string(100) "toke-e-xanun-si-e-ndane-pronen-ne-dhermi-5-bleresit-e-fuqishem-newsbomb-al-siguron-dokumentin-114945" }