Tony Blair kërkon 330 mijë paund për fjalimin 20 minutësh te forumi...“Uria në Botë”

Publikuar tek: bota, më 18:24 02-06-2015 Tony Blair kërkon 330 mijë paund për fjalimin 20 minutësh te forumi...“Uria në Botë”

Sipas mediave më në zë britanike, ish-kryeministri Tony Blair, ka kërkuar një shpërblim prej 330 mijë paund (rreth 450 mijë euro) për fjalimin 20 minutësh të mbajtur në Eventin për Urinë në Botë.

Blair është ftuar të flasë në forumin e Stokholmit në Suedi, por agjenti i tij, Kruger Coënem ka kërkuar 250 mijë paund plus 80 mijë paund shpenzime për një fjalim 20 minuta të gjatë.

Ngjarja, e cila vitin e kaluar përmbante një bisedë nga ish-presidenti amerikan Bill Klinton, shpreson të jetë një forum ku 'politika shkencore dhe njerëzit e biznesit mund të ndajnë ide për të arritur qëllimin tonë të përbashkët dhe të qëndrueshëm për të ushqyer një popullsi të shëndetshme botërore'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025370121002197
array(1) { ["section"]=> string(86) "tony-blair-kerkon-330-mije-paund-per-fjalimin-20-minutesh-te-forumi-uria-ne-bote-12513" }