Tony Blair mungon në kongresin e socialistëve, u dërgon një mesazh. Në brendësi çfarë u thotë

Publikuar tek: politike, më 11:40 19-03-2016 Tony Blair mungon në kongresin e socialistëve, u dërgon një mesazh. Në brendësi çfarë u thotë

U tha se mes socialistëve shqiptarë do të ishte ditën e sotme edhe ish-kryeministri britanik, njëkohësisht një nga këshilltarët e Ramës, Tony Blair. Por ai ka munguar sot, duke u dërguar vetëm një mesazh.

“Shqipëria meriton një të ardhme të ndritur. Shqipëria të vazhdojë me reformat për të hyrë në BE. Ne duam ta shohim Shqipërinë në BE. Në Shqipëri po bëhet progres në të gjitha drejtimet. Lidershipi i Ramës i jep Shqipërisë optimizëm.”, u ka thënë socialistëve-Blair.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpëtim Idrizi dhe Vangjel Dule refuzojnë Edi Ramën. S’marrin pjesë në kongres
Flet D’Alema, ish-kryeministri italian: S’është më Shqipëria e njerëzve të dëshpëruar, po ecën përpara me reformat të guximshme »
Article Logic
Execution time: 0.016180038452148
array(1) { ["section"]=> string(97) "tony-blair-mungon-ne-kongresin-e-socialisteve-u-dergon-nje-mesazh-ne-brendesi-cfare-u-thote-35497" }