Topalli shpërthen ndaj Bashës: Bëj transparencë për paratë “offshore”

Publikuar tek: barometri, më 12:17 17-03-2018 Topalli shpërthen ndaj Bashës: Bëj transparencë për paratë “offshore”

Jozefina Topalli, ish-nënkryetare e PD-së dhe ish-Kryetare e Kuvendit, i ka kërkuar kreut demokrat Lulzim Basha që të bëjë transparencën e plotë për të mirën e tij dhe të forcës politike, emrin e së cilës e ka kapur me zor, lidhur me kontratat e lobingjeve.

Në një intervistë për Vizion Plus, Topalli tha se opozita në thelbin e saj duhet të jetë pushtet moral, dhe pushtet moral do të thotë në radhë të parë të jesh i pastër nga korrupsioni, i pastër nga larja e parave, i pastër në përfaqësimin e atyre që kanë votuar kundër qeverisë; asnjëra prej këtyre gjërave nuk ka ndodhur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038639068603516
array(1) { ["section"]=> string(73) "topalli-shperthen-ndaj-bashes-bej-transparence-per-parate-offshore-113560" }