Tornado godet Italinë Jugore, raportohen të plagosur dhe shumë dëme materiale

Publikuar tek: bota, më 21:42 13-03-2018 Tornado godet Italinë Jugore, raportohen të plagosur dhe shumë dëme materiale Foto nga tornado dhe dëmet materiale të shkaktuara

Një tornado i fortë ka goditur ditën e hënë një qytet të Italisë jugore, duke lënë të plagosur disa persona.

Sipas mediave vendase, tornado ka kaluar në disa fshatra të Casenës, si Marcianise, Capodrise dhe San Nicola la Strada, duke lënë të plagosur 8 banorë.

Dëmet që raportohen janë të konsiderueshme, ku më i madhi cilësohet ai i një incidenti, ku nga era e fortë një tabelë e dyqanit ‘Burger Kings’ ra mbi disa makina.

Sipas ekspertëve kjo ishte një ngjarje e pazakontë, pasi tornadot mund gobasin Italinë vetëm në muajt tetor dhe nëntor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pazakontë, vajza e re lind beben brenda në ujë (FOTO PIKANTE)
Masakra në gjimnaz, kërkohet dënimi kapital për 19-vjeçarin »
Article Logic
Execution time: 0.031384944915771
array(1) { ["section"]=> string(83) "tornado-godet-italine-jugore-raportohen-te-plagosur-dhe-shume-deme-materiale-113171" }