Tragjedi në Rumani, futbollisti i Dinamo Bucharest pëson atak kardiak në fushë

Publikuar tek: sport, më 22:44 06-05-2016 Tragjedi në Rumani, futbollisti i Dinamo Bucharest pëson atak kardiak në fushë

Një tragjedi të vërtetë ka ndodhur në Rumani mbrëmjen e sotme kur futbollisti kamerunas i Dinamo Bucharest, Patrick Ekeng ka pësuar atak kardiak në fushën e lojës.

Pas 7 minutash në fushën e lojës, Ekeng është rrëzuar në tokë dhe menjëherë është ndihmuar nga mjekët e skuadrës. Lojtari është dërguar në spital, por pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve ka ndërruar jetë pas dy orësh.

26 vjeçari ka luajtur dy ndeshje me Kombëtaren e Kamerunit. 

(Video: Pamje të rënda)

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humbje e madhe për Europianin, talenti italian i nënshtrohet operacionit
Çmimi Kombëtar “Enzo Bearzot” shkon për Claudio Ranierin »
Article Logic
Execution time: 0.027630090713501
array(1) { ["section"]=> string(83) "tragjedi-ne-rumani-futbollisti-i-dinamo-bucharest-peson-atak-kardiak-ne-fushe-39727" }