Tragjedia në 'urën e vdekjes', Rama shkruan në italisht: Ka thyer zemrën e shqipërisë, vëllezër dhe motra

Publikuar tek: barometri, më 08:05 16-08-2018 Tragjedia në 'urën e vdekjes', Rama shkruan në italisht: Ka thyer zemrën e shqipërisë, vëllezër dhe motra

Reagon kryeministri Edi Rama për tragjedinë e shembjes së urës në Genova të Italisë ku për pasojë kanë mbetur të vdekur 37 persona e janë plagosur rëndë 15 të tjerë.

 

Dy nga viktimat janë të rinj shqiptarë, Marjus Djerri dhe  Edi Bokrina.

Rama ka zgjedhur të shkruajë disa rreshta në italisht ku thotë se edhe pse në mesin e viktimave ishin dy shqiptarë, për Shqipërinë ishin të gjithë motra e vëllezër.

Tragjedia e Gjenovës ka thyer zemrën e Shqipërisë. Ne po ndjekim prej trembëdhjetë orësh, çast pas çasti bilancin shkatërruese të jetëve të humbura dhe përpjekjet e shpëtimtarëve. Në mesin e rrënojave kishte edhe dy shqiptarë që banonin në Itali, por për të gjithë ne ata ishin vëllezër dhe motra”, shkruan Rama në reagimin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054064035415649
array(1) { ["section"]=> string(107) "tragjedia-ne-uren-e-vdekjes-rama-shkruan-ne-italisht-ka-thyer-zemren-e-shqiperise-vellezer-dhe-motra-131255" }