Tragjike, 5 vjeçarja humb jetën nga kanceri pas dasmës përrallore me shokun e ngushtë, ja çfarë i mbeti peng (HISTORI PREKESE)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:40 04-07-2017 Tragjike, 5 vjeçarja humb jetën nga kanceri pas dasmës përrallore me shokun e ngushtë, ja çfarë i mbeti peng (HISTORI PREKESE)

Një vajzë e vogël e sëmurë që u “martua” me mikun e saj më të mirë në një martesë të sajuar përrallash muajin e kaluar, ka vdekur tragjikisht.

Pesë vjeçarja Eileidh Paterson dhe 6 vjeçari Harrison Grieru u shpallën miqtë më të mirë përgjithmonë në një ceremoni dy muaj më parë.

Vogëlushja që po luftonte me neuroblastoma, bëri një listë me gjërat që donte të bënte pasi mori vesh se kanceri i saj ishte terminal, dhe në krye të listës kish vënë që të martohej me Harrison.

Qindra njerëz morën pjesë në 'dasmën' e tyre përrallë në Aberdeen dhe pamjet u shpërndanë në mbarë botën.

Ishte ngritur një faqe për të mbledhur fonde për të kompletuar disa gjëra të tjera që Eileidh vuri në listë për t'u realizuar para se të vdiste, duke përfshirë edhe vizitën në Disneyland.

Por, me keqardhje, ajo nuk ishte në gjendje t'i shënonte ato në kohë, pasi nëna e saj, 41 vjeç, zbuloi lajmin shkatërrues se vajza e saj kishte humbur betejën me kancerin. /Newsbomb.al/

gfhgfh.jpgdgdfgdfgfd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15016198158264
array(1) { ["section"]=> string(128) "tragjike-5-vjecarja-humb-jeten-nga-kanceri-pas-dasmes-perrallore-me-shokun-e-ngushte-ja-cfare-i-mbeti-peng-histori-prekese-84984" }