Trajnerët italianë kontrollojnë europën, ja lista e 10 më të mirëve

Publikuar tek: sport, më 18:56 20-09-2017 Trajnerët italianë kontrollojnë europën, ja lista e 10 më të mirëve

Futbolli italian edhe pse prej vitesh nuk është në ditët e tij më të mira, por gjithsesi vazhdon që të dominojë kontinentin e vjetër, të paktën sa i përket trajnerëve.

Në klasifikimin e përvitshëm të UEFA, Antonio Konte renditet si trajneri më i mirë për vitin 2016-2017-të. Më pas renditja vijon më dy teknikë të tjerë italianë, siç janë Masimo Alegri dhe numri i një i bavarezëve Karlo Ançeloti.

Lista e dhjetë e trajnerëve më të mirë në Europë vazhdon me Guardiolën, Simeonen, Venger dhe Poketino. Në fund të listës për këtë vit janë Murinjo dhe Klop.

Më poshtë lista e plotë:

Screenshot_12_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humbje e madhe për futbollin shqiptar, ish-mbrojtësi i Kukësit jep lajmin e hidhur: U prehsh në paqe
Në Serie A fitojnë të mëdhatë, Napoli është spektakolar përballë Lacios »
Article Logic
Execution time: 0.015913963317871
array(1) { ["section"]=> string(72) "trajneret-italiane-kontrollojne-europen-ja-lista-e-10-me-te-mireve-93066" }