Trajnimi i çuditshëm i ISIS, shkelma në “vend të keq” (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:12 29-11-2015

Në videon më të re të publikuar nga ISIS duket një nga format më të çuditshme të trajnimit.

Rreth 20 rekrutë xhihadist janë rreshtuar me këmbë të hapura ndërsa udhëheqësi i tyre i gjuan të gjithë me shkelmë në testukuj, mesa duket për të rritur durimin e tyre.

Më pas ata stërviten me metoda të tjera dhe armë kallashnikov. Besohet se kampi i trajnimit ndodhet mes Pakistanit dhe Afganistanit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029016017913818
array(1) { ["section"]=> string(62) "trajnimi-i-cuditshem-i-isis-shkelma-ne-vend-te-keq-video-26555" }