TRANSPORTI, NAFTA, NDËRTIMI…ja lista e firmave të gjobitura nga konkurrenca që s’paguajnë (EMRAT DHE SHUMAT E PARAVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:13 13-03-2018 TRANSPORTI, NAFTA, NDËRTIMI…ja lista e firmave të gjobitura nga konkurrenca që s’paguajnë (EMRAT DHE SHUMAT E PARAVE)

Autoriteti i Konkurrencës ka nxjerrë gjobat që ka vendosur për kompani private në gjithë Shqipërinë për shkeljen e konkurrencës në treg dhe shumat e parave. AK i ka dërguar të gjitha vendimet në zyra përmbarimore, pasi ka qenë e pamundur derdhja e lekëve nga subjektet.

Që në tetor 2017 Autoriteti i Konkurrencës i ka dërguar të gjithë titujt ekzekutivë tek Përmbarimi Shtetëror, por as ky institucion nuk e ka ndihmuar shtetin të mbledhë lekët për gjobat e vëna.

Ndërmarrjet që janë gjobitur:

Alban-Tirana Co              447.915 (lekë)

Best Construction alb     235.367 lekë

Beton ekspres                 178.534 leke

Ferrobeton&Const          436.959 lekë

Halili                                172.519 lekë

Ital Beton construc          201.086 lekë

Kirchberger Alb               508.279 lekë

Qarri – 02                          169.652 lekë

Shkodra beton                  396.974 lekë

Classic shpk                      25.712.000 lekë

Noti shpk                           2.994.000 lekë

Hyundai auto alb              5.383.000 lekë

Alb airline mak shpk        2.600.000 lekë

Ultra motors shpk            1.517.000 lekë

Geci shpk                         100.000 lekë

Tirana lines shpk              777.618 lekë

Tirana urban trans           1.302.498 lekë

Parku I trans udhët         530.906 lekë

Viloil sh.a.                        100.000 lekë

Heaney assets corp         100.000 lekë

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Festojmë së bashku… Ditën e Verës
Gjendet një trup i pajetë në Tiranë, ja dyshimet e para »
Article Logic
Execution time: 0.024735927581787
array(1) { ["section"]=> string(120) "transporti-nafta-ndertimi-ja-lista-e-firmave-te-gjobitura-nga-konkurrenca-qe-s-paguajne-emrat-dhe-shumat-e-parave-113143" }