Tre muaj nga vdekja e Rexhep Çelikut, partnerja e tij bën dedikimin PREKËS: Hape krahët, qiellin pushtove...

Publikuar tek: kulture-art, më 20:24 12-04-2018 Tre muaj nga vdekja e Rexhep Çelikut, partnerja e tij bën dedikimin PREKËS: Hape krahët, qiellin pushtove... Nder i Kombit, Rexhep Çeliku

Sot janë bërë plot tre muaj nga ndarja e parakohshme nga jeta e ‘Nderit të Kombit’, valltarit Rexhep Çeliku.

Partnerja e tij e përjetshme në valle, Liljana Cingu ka zgjedhur që ta kujtojë shokun e saj më të mirë me anë të një postimi prekës.

Sot tre muaj legjenda e valles Rexhep vëlla fluturove, krahët hape, qiellin pushtove, vallen e shqipes në gjithë botën vallëzoje. Jeton në zemrat tona gjithmonë vëlla, mik, partneri im. Nuk dua të besoj që nuk je mes nesh. Ti na shikon nga atje lart Shqipe, krenaria e vendit, Nder i Kombit. I pavdekshëm përjetë do mbetesh.

Respekt motra, mikja e familjes, po edhe partnerja e shumë viteve të skenës, Lili”, ka shkruar Cingu në Facebook.

Rexhep Çeliku u nda nga jeta më 12 janar në moshën 64 vjeçare pas një sëmundje të rëndë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy aktorë të Hollywood për promovimin e filmit të tyre në Shqipëri
Humbi garën me Hervin Çulin për drejtimin e Teatrit Kombëtar, reagon për herë të parë Ema Andrea: Zoti i shtëpisë dhe firmëtarja vendosën... »
Article Logic
Execution time: 0.014275074005127
array(1) { ["section"]=> string(109) "tre-muaj-nga-vdekja-e-rexhep-celikut-partnerja-e-tij-ben-dedikimin-prekes-hape-krahet-qiellin-pushtove-116688" }