Tre shpërthime kamikaze u marrin jetën 27 personave në Çad

Publikuar tek: bota, më 20:15 05-12-2015 Tre shpërthime kamikaze u marrin jetën 27 personave në Çad

Tre femra kanë hedhur veten në erë në shtetin afrikan të Çadit ditën e sotme. Ngjarja ka në një treg në ishullin Koulfoua, i cili ndan kufijtë e Çadit me Kamerunin, Nigerin dhe Nigerinë.

Sipas pasojë e këtyre sulmeve kamikaze kanë humbur jetën të paktën 27 persona, ndërsa janë plagosur 90 të tjerë.

Grupi terrorist Boko Haram dyshohet se qendron prapra sumeve, pasi kjo zonë ka qenë shpesh herë nën objektivin e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02513313293457
array(1) { ["section"]=> string(64) "tre-shperthime-kamikaze-u-marrin-jeten-27-personave-ne-cad-27043" }