Tregtarët e mjaltit në Tepelene përplasen me punonjësit e AKU, thyejnë vetë vazot...

Publikuar tek: aktualitet, më 10:58 14-06-2018 Tregtarët e mjaltit në Tepelene përplasen me punonjësit e AKU, thyejnë vetë vazot... Tregtaret e mjaltit perplasen me AKU

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer një aksion për sekuestrimin e majltit në zonën e Ujit të Ftohtë në Tepelenë.

Sekuestrimi i mjaltit është kryer pasi AKU ka konstatuar se produktet janë jashtë çdo standardi dhe pa asnjë etiketë ushqimore.

Gjatë sekuestrimit të mjaltit, tregtarët kanë kundërshtuar dhe janë përplasur me punonjësit e AKU-së.

Për pasojë dy tregtarë janë shoqëruar në polici. Një nga tregtarët në formë rezistence i ka thyer vetë vazot e majltit që po shiste dhe nuk ka pranuar që ti sekuestrojë AKU.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokurori i Apelit në sitën e vettingut, i ka dhuruar vjehrrit dhe vjehrrës apartament në Tiranë
Shembja e Teatrit, të rinjtë qëllojnë me vezë Erion Veliajn (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.023898124694824
array(1) { ["section"]=> string(87) "tregtaret-e-mjaltit-ne-tepelene-perplasen-me-punonjesit-e-aku-thyejne-vete-vazot-124338" }