Tregti me vdekjen, në Berat firmat hedhin në gjyq njëra-tjetrën për VARREZAT (AKUZA)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:47 13-03-2018 Tregti me vdekjen, në Berat firmat hedhin në gjyq njëra-tjetrën për VARREZAT (AKUZA) Foto ilustruese nga varrezat në Berat

Shtetasi E.K, në dhjetor 2016 u drejtua te bashkia Berat me ankesë se nuk zhvillonte dot aktivitet funeral, si pasojë e një marrëveshjeje të ndaluar, që ka objekt pengimin e konkurrencës. 

Dhe për të zgjidhur problemet me shërbimet funerale në Berat, autoriteti i Konkurrencës ka kryer një hetim të thelluar, raporton newsbomb.al.
Rezulton se Bashkia Berat ka lidhur kontratë shërbimi për “Mirëmbajtjen e varrezave publike” dhe varrezave “Dëshmorët e Kombit, Berat” me firmën AB.Zoga shpk & Pienvis shpk.

Kontrata parashikon ruajtjen e varrezave, pastrimin prej barit, ujitje bimësh dekorative, mirëmbajtje parcele ekzistuese, pastrim rrugësh e sheshesh, rifreskim i gërmave te varrezat e Dëshmorëve…

Dhe në gjithë këtë, nuk rezulton të jetë përfshirë sipas Autoritetit të Konkurrencës administrimi i shërbimit funeral apo mbledhja e tarifave për këtë shërbim, raporton newsbomb.al.
Bashkia Berat u ka dhënë kompanive Zoga shpk dhe Pienvis shpk të drejtën dhe detyrimin e lidhjes së kontratave për shërbimin funeral me subjektet që e ofrojnë këtë shërbim. Dhe pas ankesës së subjektit E.K, sugjerohet nga autoriteti i konkurrencës që ky i fundit të lidhë marrëveshje me subjektin e zgjedhur nga Bashkia.
Por, meqë firmat në Berat po zihen për çështjen e ceremonive funerale, autoriteti i Konkurrencës i ka sugjeruar bashkisë së Beratit të liberalizojë tregun për këtë shërbim, të njëjtë për të gjithë subjektet.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen ish-truproja e Berishës: Dëgjoni këtu o njerëz të ndyrë…
Festojmë së bashku… Ditën e Verës »
Article Logic
Execution time: 0.023606061935425
array(1) { ["section"]=> string(88) "tregti-me-vdekjen-ne-berat-firmat-hedhin-ne-gjyq-njera-tjetren-per-varrezat-akuza-113141" }