Tronditet Larisa, takstitët shqiptarë nxjerrin armët, një i plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:41 15-01-2016 Tronditet Larisa, takstitët shqiptarë nxjerrin armët, një i plagosur

Tre shoferë taksish me shtetësi shqiptare janë përplasur me armë zjarri mes tyre. Për pasojë, një nga taksitët është plagosur në këmbë. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur në vendstacionin e taksive në Larisa ndërsa ende nuk bëhen me dije emrat e shqiptarëve të përfshirë në ngjarje.

Dyshohet se shkak për konfliktin me armë është bbërë pikërisht vendi dhe pasagjerët ndërsa mediat greke raportojnë se edhe më herët është krijuar një konflik i ngjashëm mes taksistëve që ka përfunduar në dhunë. I plagosuri është dërguar menjëherë në spital ndërsa policia po heton ngjarjen që ka tronditur gjithë komunitetin. Mediat greke kanë transmetuar pamjet nga vendngjarja ku banorët duken të traumatizuar.

pol1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029623031616211
array(1) { ["section"]=> string(72) "tronditet-larisa-takstitet-shqiptare-nxjerrin-armet-nje-i-plagosur-30039" }