Tronditet Peru, tërmeti 6.3 ballë shkatërron shtëpitë dhe rrugët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:23 02-12-2016 Tronditet Peru, tërmeti 6.3 ballë shkatërron shtëpitë dhe rrugët (Foto)

Një tërmet me magnitudë 6.3 shkallë të Rihterit ka goditur jugun e Perusë.

‘Reuters’ raporton se tërmeti ka dëmtuar shtëpi dhe disa rrugë, por nuk ka raporte për të vdekur ose të plagosur.

Sipas ‘Institutit Seizmologjik Amerikan’ epiqendra nuk ishte larg nga Liqeni Titicaca, 45 kilometra në veriperëndim të qytetit Hulijaka, në një thellësi prej 32 kilometrash.

peru2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027462005615234
array(1) { ["section"]=> string(74) "tronditet-peru-termeti-6-3-balle-shkaterron-shtepite-dhe-rruget-foto-61358" }