Tronditet Rusia, alarm për bombë në Moskë

Publikuar tek: bota, më 22:48 14-11-2015 Tronditet Rusia, alarm për bombë në Moskë

Një alarm për bombë në verilindje të Moskës ka tronditur Rusinë.

Një telefonatë anonime ka njoftuar se në hotelin "Cosmos Hotel" në verilindje të Moskës është vendosur bombë. Menjëherë ka nisur evakuuimi i personave që ndodhen në hotel dhe të njerëzve përreth zonës. Rreth 1000 perona janë evakuuar tashmë.

Specialistët xhenierë po kontrollojnë hotelin si dhe një qen i specializuar po nuhat për të konfirmuar ose jo alarmin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030883073806763
array(1) { ["section"]=> string(46) "tronditet-rusia-alarm-per-bombe-ne-moske-25445" }