Trump anulon vizitën në Londër për hapjen e ambasadës së re (SHKAKU)

Publikuar tek: bota, më 08:09 13-01-2018 Trump anulon vizitën në Londër për hapjen e ambasadës së re (SHKAKU)

presidenti amerikan, Donald Trump ka anuluar vizitën në Londër, ku është dashur ta bëjë hapjen e Ambasadës së re të Shteteve të Bashkuara.

Në një postim në Twitter,  Trump ka shkruar se ka vërejtje për lokacionin e ambasadës së re dhe e ka fajësuar administratën e ish-presidentit, Barack Obama.

“Shkaku i anulimit...është ai se unë nuk jam mbështetës i madh i administratës Obama, që e ka shitur me gjasë ambasadën më të mirë dhe lokacionin më të mirë në Londër për ‘kikirikë’, vetëm për ta ndërtuar të rejën në një lokacion tjetër për 1.2 miliard dollarë. Marrëveshje e keqe”, ka shkruar Trump dhe ka shtuar se “dëshiruan që unë ta prejë shiritin-JO”!

Ambasada e re, ndërtesë 12 katëshe pritet të hapet më 16 janar.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Statistika të frikshme, në 11 ditë 192 emigrantë të vdekur
»
Article Logic
Execution time: 0.021645069122314
array(1) { ["section"]=> string(73) "trump-anulon-viziten-ne-londer-per-hapjen-e-ambasades-se-re-shkaku-106392" }