Trump shkarkon Prokurorin e Përgjithshëm Jeff Sessions

Publikuar tek: bota, më 21:15 07-11-2018 Trump shkarkon Prokurorin e Përgjithshëm Jeff Sessions

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar Prokurorin e Përgjithshëm, Jeff Sessions.

 Trump e ka paralajmëruar edhë më herët për shkarkimin e Sessions, por vetëm në ditën e sotme e vuri në zbatim.

Prokurori Jeff Sessions u shkarkua nga detyra pasi u tërhoq nga hetimi për Rusisë.

Pak orë më parë Trump pati dhe një konflikt me një gazetar të CNN, ku e ofendoi dhe nuk e lejoi më të fliste gazetarin Jim Acosta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy vite më pas, Trump shpërthen më keq ndaj gazetarit të CNN: Ulu! Je i pasjellshëm, person i tmerrshëm (VIDEO)
Hetime ne 4 shtete të fuqishme, kapet sasia më e madhe e drogës në 20 vite »
Article Logic
Execution time: 0.019294023513794
array(1) { ["section"]=> string(61) "trump-shkarkon-prokurorin-e-pergjithshem-jeff-sessions-140666" }