Trump shpalos planet: Kontroll të rreptë emigrantëve të SHBA-së

Publikuar tek: bota, më 08:37 16-08-2016 Trump shpalos planet: Kontroll të rreptë emigrantëve të SHBA-së

Kandidati i republikan për Presidënt të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gjatë një fjalimi të tij ka shpalosur planet e tij.

Trump ka thënë se nëse ai bëhet president, gjatë mandatit të tij do të ushtrojë kontrolle ekstreme mbi emigrantët.

BBC shkruan se kandidati republikan ka thënë se do të testojë të gjithë emigrantët që hyjnë në SHBA, duke verifikuar bindjet e tyre, nëse ata janë pro-perëndimorë, liberalë, nëse i përkrahin të drejtat e komunitetit LGBT dhe nëse kanë tolerancë ndërfetare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025946140289307
array(1) { ["section"]=> string(68) "trump-shpalos-planet-kontroll-te-rrepte-emigranteve-te-shba-se-49863" }