Turistët amerikanë i bashkohen durrsakëve në protestën për Velierën, ç’po ndodh tani në vendin e zbulimeve

Publikuar tek: kulture-art, më 15:19 16-02-2017 Turistët amerikanë i bashkohen durrsakëve në protestën për Velierën, ç’po ndodh tani në vendin e zbulimeve

Një grup turistësh amerikanë të cilët kanë patur mundësinë të shikojnë nga afër artilerinë e zbulimeve të fundit në Torrën Veneciane si dhe muret e hershme të dala në dritë pas gërmimeve, kanë vendosur të protestojnë.

Ndërsa shkrepin “selfie” në Durrësin arkeologjikë ata presin të nisë protesta e orës 15:30 kur do u bashkohen qytetarëve nga Durrësi e Tirana për t’i thënë “Jo” Velierës së Vangjush Dakos, aq shumë të kundërshtuar e debatuar edhe në dëgjesën e bujshme të ditës së djeshme.

amer.jpg

amer1.jpg

amer2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Merri 10 metra nga zona A, t’i kam falur”, Vangjush Dako s’di ç’thotë në debatin me Gjergj Bojaxhi (VIDEO FLAGRANTE)
Këngë, valle dhe gatime tradicionale, studentët shqiptarë marrin pjesë në panairin e Trashëgimisë në Arabi (Foto dhe Video) »
Article Logic
Execution time: 0.021279096603394
array(1) { ["section"]=> string(111) "turistet-amerikane-i-bashkohen-durrsakeve-ne-protesten-per-velieren-c-po-ndodh-tani-ne-vendin-e-zbulimeve-68925" }