Turisti tenton të bëjë selfie me statujën e shekullit të 18-të por ndodh e papritura

Publikuar tek: bota, më 22:14 08-11-2016 Turisti tenton të bëjë selfie me statujën e shekullit të 18-të por ndodh e papritura

Një turist brazilian ka tentuar të bëjë një foto pranë statujës së shekullit të 18-të por e shkatërroi atë. Incidenti ka ndodhur në Muzeun Kombëtar të Lisbonës.

 Turistja u ngjit pranë sklupturës së Shën Michael duke e rrëzuar dhe bërë copë-copë.

Nuno Miguel Rodrigues, i cili ishte në dhomën kur ndodhi incidenti i bëri një foto statujës së thyer dhe e postoi atë në Facebook. Ai tha: "Ky është çmimi që duhet të paguhet për hyrje të lirë çdo të djelë të parë të muajit".

 3A2DB36600000578-0-image-m-111_1478618697715.jpg3A2DB35500000578-0-image-m-109_1478618640653.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024816989898682
array(1) { ["section"]=> string(90) "turisti-tenton-te-beje-selfie-me-statujen-e-shekullit-te-18-te-por-ndodh-e-papritura-58888" }