TV France2 transmeton një reportazh për turizmin në Shqipëri, Rama: Rekord audience prej 8 milion qytetarësh (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:15 28-07-2017

Televizioni francez TV France2 ka transmetuar mbrëmë në edicionin qëndror të lajmeve një reportazh për turizmin në Shqipëri.

Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama këtë mëngjes dhe sqaron se reportazhi ka kapur një rekord audience prej 8 milion shikuesish.  

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë reportazh të bukur për turizmin e Shqipërisë, transmetuar në edicionin e orës 20:00 në TV France2 duke arritur edhe një rekord shikueshmërie prej 8 milionë qytetarësh francezë”, shkruan kryeministri dhe shpërndan pamjet e materialit të transmetuar në televizionin francez.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama i bën dhuratë të veçantë moderatores simpatike, si rrallëherë shkon në emision (VIDEO)
Zbuloi 98 tumore kanceroze në tru, ky burrë mahnit botën me deklaratën që bën »
Article Logic
Execution time: 0.019598007202148
array(1) { ["section"]=> string(118) "tv-france2-transmeton-nje-reportazh-per-turizmin-ne-shqiperi-rama-rekord-audience-prej-8-milion-qytetaresh-video-87595" }