U akuzua se nuk do të shkojë në Dibër, ja si reagon Edi Rama

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:38 16-05-2017 U akuzua se nuk do të shkojë në Dibër, ja si reagon Edi Rama

Kryeministri Edi Rama takimin e sotëm me votuesit në Dibër e anuloi për arsye ende të paqarta.

Shpesh janë hedhur akuza nga figura publike se Rama nuk do të shkojë në Dibër ndërsa kryeministri reagon duke e kujtuar atë me një figurë historike, Iljaz pashë Çokun.

Postimi i kryeministrit:

AMARCORD

Kush mendon se Dibra është një nga viset periferike të Shqipërisë, gabohet si në perspektivën e zhvillimit në të ardhmen po ashtu edhe në leximin e së shkuarës.

Iljaz pashë Çoku (Dibra), kryetar i Lidhjes shqiptare të Prizrenit, atdhetar i paqortueshëm dhe protagonist i kësaj fotoje, ishte, së bashku me vetë Skënderbeun, të cilët shumë historianë e konsiderojnë pinjoll të këtyre viseve, bir dhe trashëgues i emrit dhe traditave të mëdha dibranë dhe shqiptarë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biznesmeni shqiptar tradhëton Pamela Anderson, kapet mat me një tjetër
Një ditë pas dështimit të negociatava, Ramës përshëndet shqiptarët me imazhin e “heronjve të heshtur” »
Article Logic
Execution time: 0.32878518104553
array(1) { ["section"]=> string(65) "u-akuzua-se-nuk-do-te-shkoje-ne-diber-ja-si-reagon-edi-rama-78870" }