U bë nënë e një djali, Maya zbulon kuptimin e EMRIT të veçantë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:08 11-01-2019 U bë nënë e një djali, Maya zbulon kuptimin e EMRIT të veçantë

Këngëtarja e muzikës popullore Maya Alickaj para pak kohësh u bë nënë e një djali, të cilin e ka pagëzuar me emrin Jonas.

Lajmin e ëmbël këngëtarja e dha në vigjilje të krishtlindjeve, ndërkohë që së fundmi ka zbuluar kuptimin e emrit të djalit.

E ftuar në 'Lart e poshtë', Maja ka treguar se ka pasur disa emra dhe djalin e ka quajtur Jonas pasi i bëri lidhjen me detin Jon.

'Jonas në fakt ja ka vënë vetë emrin vetes, sepse unë kisha disa emra dhe ky ishte njëri nga ata. Unë i bëra lidhjen kur ma thanë Jonas, më pëlqeu dhe një mikja ime më tha se është deti “Jon” dhe njësh prapashtesa ‘as’ edhe mua më tingëlloi bukur. Ndërkohë edhe në Gjermani ky emër ishte në modë, sepse edhe njeriu që ma tha vinte nga andej. Plus edhe njëra nga motrat e mia e kishte dëgjuar si emër të bukur edhe unë e lidha me detin Jon. Në të vërtetë është një profet. Në listë kisha edhe disa emra të tjerë si Mirtjan, që ishte një gërshetim i emrit të babait dhe i vëllait tim. Ishte emri Brisan, një vend në vendlindjen time. Ishte emri Valon që ma tha një miku im. Një emër tjetër ishte edhe Damian, ose i fuqishëm në shqip. Unë thashë kur të lindi djali do të marri një nga këta emra. Çfarë t'i shkojë portretit të tij atë do marri. Kur lindi ai me sytë bojëqielli, që i ka ende, edhe mendova si fëmijë aristokrat, mu duk ky më i përshtatshmi, prandaj edhe thashë që ja vuri vetë emrin', tha Maja.

fgj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041240930557251
array(1) { ["section"]=> string(68) "u-be-nene-e-nje-djali-maya-zbulon-kuptimin-e-emrit-te-vecante-148415" }