U çliruan nga ISIS, gratë irakene i vënë zjarrin mbulesave (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:08 13-11-2016 U çliruan nga ISIS, gratë irakene i vënë zjarrin mbulesave (Video)

Një video e publikuar në internet tregon momentin kur një grup grash që u çliruan nga regjimi i terroristëve të Shtetit Islamik, heqin mbulesat dhe më pas i djegin.

Ato ishin detyruar nga terroristët të mbanin veshur niqabin, veshje e zezë që mbulon 100 për qind të trupit.

Gra dhe fëmijë të gëzuar shihen në video teksa festojnë në qytetin Manbij të Irakut.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018415927886963
array(1) { ["section"]=> string(69) "u-cliruan-nga-isis-grate-irakene-i-vene-zjarrin-mbulesave-video-59411" }