U dashurua që në moshën 16-vjeçare, zbulohet kush është biznesmeni që i rrëmbeu zemrën vajzës së Azem Hajdarit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:36 18-05-2019 U dashurua që në moshën 16-vjeçare, zbulohet kush është biznesmeni që i rrëmbeu zemrën vajzës së Azem Hajdarit

Rudina Hajdari është një ndër deputetet më të reja të Partisë Demokratike.

Ajo njihet më së shumti si vajza e liderit demokrat Azem Hajdari.

Hajdari ka pohuar në intervista të ndryshme që ka lënë jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati në politikën shqiptare.

Ajo ka studiuar dhe jetuar për shumë vite në SHBA, e padyshim që kthimi në Shqipëri nuk ka qenë aspak i lehtë.

Vajza e Azem Hajdarit ka qenë gjithmonë e rezervuar  për jetën private, duke preferuar ta mbajë larg medias.

Ndërkohë që bashkëshorti i saj Muçjon Demiraj vazhdon të jetojë në Amerikë, ku ka kompaninë e tij në fushën e investimeve, Hajdari është duke zhvilluar karrierën e saj në Shqipëri.

Ata të dy janë njohur kur Rudina ishte vetëm 16 vjeçe, e Muçjoni 18. Dasma e tyre është zhvilluar në New York rreth katër vite më parë.

Çifti tashmë kanë së bashku një vajzë 2 vjeçe, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Sihana.

r.jpg

rr.jpg

eee.jpg

rud5.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071051120758057
array(1) { ["section"]=> string(116) "u-dashurua-qe-ne-moshen-16-vjecare-zbulohet-kush-eshte-biznesmeni-qe-i-rrembeu-zemren-vajzes-se-azem-hajdarit-164810" }