U kap me 4 metër kub lëndë drusore, procedohet penalisht drejtuesi i mjetit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:02 03-10-2017 U kap me 4 metër kub lëndë drusore, procedohet penalisht drejtuesi i mjetit

Një 45-vjeçar nga Gramshi do të procedohet në gjendje të lirë, pasi iu sekuestruan 4 metër kub lëndë drusore.

Policia e Gramshit, ka bënë referimin e materialeve në Prokurori për procedim penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit  A.B., 45 vjeç banues në Gramsh.

Procedimi ndaj tij filloi pasi  më datë 01.10.2017 në fshatin  Kodovjat në mjetin që drejtohej prej tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 4 metër kub lëndë drusore pa dokumentacion përkatës.

Lënda  drusore dhe automjeti  u  sekuestruan  në   cilësinë  e  provës  materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për  veprime  të  mëtejshme për veprën  penale “Prerja  e  paligjshme  e  pyjeve”.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045149326324463
array(1) { ["section"]=> string(80) "u-kap-me-4-meter-kub-lende-drusore-procedohet-penalisht-drejtuesi-i-mjetit-94569" }