U largua nga Shqipëria për Kosovën, por FIFA i bën “bllok” qendërmbrojtësit

Publikuar tek: sport, më 10:26 18-12-2016 U largua nga Shqipëria për Kosovën, por FIFA i bën “bllok” qendërmbrojtësit

Lorent Sadiku nuk do të luajë për Kosovën. Qendërmbrojtësi nuk është lejuar nga FIFA të luajë për ekipin që drejtohet nga trajneri Bunjaki.

Arsyeja është Shqipëria. Sadiku kishte bërë kërkesë për të ndryshuar kombëtare, nga Suedia te Shqipëria dhe tashmë FIFA ia ka ndalur që një gjë të tillë ta bëjë për Kosovën.

Qendërmbrojtësi u largua nga Kombëtarja kuqezi me shpresën për të luajtur me Kosovën, por tashmë një gjë e tillë do të jetë një ëndërr e parealizuar.

LoretSadikuHelsingborgsvAIKSolnaAllsvenskanhlZEI94mqK7l.jpg

Sondazh per Personazhin e Vitit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edi Rama tregon për komentuesit: Ja sesi ma dhuruan xhupin me stemën e Juves
Real Madrid në majën e futbollit botëror, tripletë e Ronaldos »
Article Logic
Execution time: 0.013092994689941
array(1) { ["section"]=> string(78) "u-largua-nga-shqiperia-per-kosoven-por-fifa-i-ben-bllok-qendermbrojtesit-63014" }