U nis nga Venecia drejt Tiranës, avioni me pasagjerë bën ulje të detyruar

Publikuar tek: barometri, më 08:29 06-10-2018 U nis nga Venecia drejt Tiranës, avioni me pasagjerë bën ulje të detyruar

Një avion i linjës Venecia- Tiranë me 127 pasagjerë në bord, ka bërë një ulje të detyruar mëngjesin e sotëm.

Gjatë fluturimit, avioni ka lëshuar sinjalin e emergjencës dhe ka bërë ulje të detyruar në aeroporitn e Falkonaras, në Ankona. Mediat italiane shkruajnë se pas sinjalit të emergjencës pista është bërë gati, si dhe janë njoftuar forcat zjarrfikëse dhe autoambulancat.


Ndërsa për ngjarjen ka reaguar dhe vetë kompania, e cila është shprehur se avioni ka pasur problem me komandën, ç’ ka ëështë dashur të bëhej ulja e detyruar, ndërsa asnjëri nga pasagjerët nuk është lënduar.

Pas emergjencës, pasagjerët janë nisur nga aeroporti i Falkonaras dhe kanë mbërritur pasditen e sotme në aeroportin Nënë Tereza.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029530048370361
array(1) { ["section"]=> string(79) "u-nis-nga-venecia-drejt-tiranes-avioni-me-pasagjere-ben-ulje-te-detyruar-136800" }