U shkarkua nga KPK, gjyqtari nxjerr zbuluar socialistët: Kishim bërë pakt bashkë. Më premtove se...

Publikuar tek: politike, më 18:13 11-07-2018 U shkarkua nga KPK, gjyqtari nxjerr zbuluar socialistët: Kishim bërë pakt bashkë. Më premtove se...

Artan Laze, gjykatësi i shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pasi nuk arriti të justifikonte dot pasurinë ka zbuluar një detaj “bombastik”.

Mesa duket, i revoltuar nga vendimi i KPK-së, Lazaj i drejtohet socialistëve duke iu thënë se nuk kanë mbajtur premtimin.

Në një koment në rrjetet sociale, ai i përgjigjet deputetes Vasilika Hysi, anëtare e komisionit të reformës në drejtësi, duke i thënë se kishin një pakt bashkë, dhe ndihet i zhgënjyer.

Pakti konsistonte në raportimin që Hysi duhet të bënte në KPK për ndihmën që Artan Laze për hartimin e ligjeve të reformës në drejtësi.

Më poshtë komenti që qarkullon në rrjetet sociale:

sdfsergerg4g4gh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jepet me KONCESION aeroporti i Kukësit, ja dy KOMPANITË e përzgjedhura (VENDIMI)
A po ndryshon TOP CHANNEL linjën editoriale? Ben Blushi në tavolinë me këshilltarin e RAMËS dhe dy persona misteriozë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.030816078186035
array(1) { ["section"]=> string(100) "u-shkarkua-nga-kpk-gjyqtari-nxjerr-zbuluar-socialistet-kishim-bere-pakt-bashke-me-premtove-se-127569" }