U shpall kardinal nga Papa, Meta foto me Dom Ernest Troshanin: Nuk kam kohë të çlodhem sepse misioni im pret ende

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:19 26-01-2018 U shpall kardinal nga Papa, Meta foto me Dom Ernest Troshanin: Nuk kam kohë të çlodhem sepse misioni im pret ende

Presidenti Ilir Meta poston një foto me kardinalin shqiptar Dom Ernest Troshanin, meqë ky vit përkon edhe me 90 vjetorin e tij të lindjes.

Ndërsa flet për rolin dhe kontributin e tij ndaj fesë dhe besimit në Zot, Meta kujton edhe një shprehje të njohur të Troshanit.

“Ky vit përkon me 90-vjetorin e Kardinalit shqiptar Dom Ernest Troshani i cili gjithë jetën e tij ja ka dedikuar besimit të pamatur ndaj Zotit dhe dashurisë të pakushtëzuar ndaj njerëzve. Me përulësinë e modestinë e tij respektuese ai pohon: “Nuk kam kohë të çlodhem sepse misioni im pret ende shumë prej meje...””, shkruan Meta në rrjetet sociale. 

meta.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04271388053894
array(1) { ["section"]=> string(118) "u-shpall-kardinal-nga-papa-meta-foto-me-dom-ernest-troshanin-nuk-kam-kohe-te-clodhem-sepse-misioni-im-pret-ende-108025" }