U vra barbarisht në Itali, familjarët e 20 vjeçares kërkojnë ndihmë: Nuk kemi mundësi të sjellim trupin e saj në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 11:48 13-06-2018 U vra barbarisht në Itali, familjarët e 20 vjeçares kërkojnë ndihmë: Nuk kemi mundësi të sjellim trupin e saj në Shqipëri Viktima Anxhela Mecani

Prinderit e Anxhela Mecanit, e cila u vra  në Itali të dielën, kanë kërkuar ndihmë nga shteti pasi nuk kanë mundësi të sjellin trupin e 20-vjeçares në Shqipëri.

“Duam ndihmën e shtetit shqiptar, nuk kemi mundësi të sjellim trupin e saj në Shqipëri. Vajza ka ikur në Itali me një shtetas shqiptar, atje ka lidhur martesë e një shtetas italian. Vajzen e kam parë për herë të fundit para shumë kohësh. Kërkojmë të vendoset drejtesi”, shprehen familjarët.

Anxhela Meçani ka gjetur vdekjen pasi është rrahur brutalisht dhe më pas është hedhur në rrugë.  20 vjeçarja shqiptare mbërriti të shtunën në spital në gjendje të rëndë dhe vdiq të dielën në Santa Croce në Moncalieri. Sakaq, thuhet se 20 vjeçarja shqiptare ishte prostitutë në Itali. Ndërsa dyshohet se një klient e ka rrahur atë barbarisht dhe e ka hedhur më pas në rrugë.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në mbështetje të protestës në Tiranë, minatorët e Memaliajt: Jemi më të papaguarit
Të akuzuar për pengmarrje, armëmbajtje pa leje dhe vetëgjyqësi, arrestohen 2 vëllezërit e shumëkërkuar (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.034857034683228
array(1) { ["section"]=> string(126) "u-vra-barbarisht-ne-itali-familjaret-e-20-vjecares-kerkojne-ndihme-nuk-kemi-mundesi-te-sjellim-trupin-e-saj-ne-shqiperi-124213" }