U vra në pikë të mëngjesit, Fatbardh Lici i përfshirë në vrasjen e të burgosurit, ja për kë bëhet fjalë (EMRI-NGJARJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:59 10-08-2018 U vra në pikë të mëngjesit, Fatbardh Lici i përfshirë në vrasjen e të burgosurit, ja për kë bëhet fjalë (EMRI-NGJARJA) Astrit Kurmemaj, i vrarë në vitin 2011

Një ngjarje e rëndë ndodhi këtë mëngjes në qytetin e Shkodrës, ku është vrarë me armë zjarri shtetasi Fatbardh Lici.

Ende nuk dihen motivet e vrasjes së 53-vjeçarit.

Lici dyshohet se ka qenë i përfshirë në një vrasje në vitin 2011. Bëhet fjalë për vrasjen e shtetasit Astrit Kurmemaj, 45-vjeç, i cili ishte i dënuar për vrasje por kishte dalë me leje nga burgu i Shënkollit.

Astrit Kurmemaj, 45 vjeç, po kthehej në shtëpi, kur në një rrugicë të lagjes “Kiras” e prisnin atentatorët.

Për policinë, e vetmja pistë mbeti ajo e gjakmarrjes, pas përfshirjes së emrit të Kurmemajt në dy vrasje: e para në atë të Genc Muçës, për të cilën mori pafajësinë, dhe ajo e kushëririt të viktimës, Luan Muça, për të cilën ishte duke kryer dënimin me 14 vjet burg.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045897960662842
array(1) { ["section"]=> string(121) "u-vra-ne-pike-te-mengjesit-fatbardh-lici-i-perfshire-ne-vrasjen-e-te-burgosurit-ja-per-ke-behet-fjale-emri-ngjarja-130669" }