“Udha e mbarë o trimi im, qava me lot...”, këngëtari shqiptar thyen zemrat e të gjithëve dhe jep një mesazh të fortë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:40 20-09-2016 “Udha e mbarë o trimi im, qava me lot...”, këngëtari shqiptar thyen zemrat e të gjithëve dhe jep një mesazh të fortë

Këngëtari Labinot Tahiri ka prekur zemrat e të gjithëve me një mesazh për 3-vjeçarin Besim Kurtolli që u nis për  shërim në Gjermani. Vogëlushi nga Majaci i Podujevës vuan nga një sëmundje tejet e rëndë e veshkave dhe mëlçisë.

Pas kësaj këngëtari Labinot Tahirti ka ndërmarrë një aksion për mbledhjen e parave ku ka grumbulluar shumën prej 250 mijë eurove,

“Udha e mbarë o Trimi im.  

Qava me lot, sikurse motra jote, sepse vetëm shpirti im e di se sa te veshtir e kisha të marr guximin për të ju premtuar familjes, se unë do bëhem SHĒRBËTORI i bukuroshit, BESIM KURTOLLI.

Faleminderit o Popull i dashur.
Faleminderit o nënë e baba qē më sollët në jetë dhe unë sot po jap atë nga zemra për këtë ATDHE E PËR FËMIJËT E KËTIJ POPULLI.

U kthefsh shendosh e mire BESIM, e u bēfsh udheheqës KOMBI.

Me dashuri dhe lutje LABI DHE POPULLI.”, shkruan këngëtari Tahiri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03486704826355
array(1) { ["section"]=> string(115) "udha-e-mbare-o-trimi-im-qava-me-lot-kengetari-shqiptar-thyen-zemrat-e-te-gjitheve-dhe-jep-nje-mesazh-te-forte-53464" }