UEFA fundos Skënderbeun, DËNIM kapital për klubin korçar

Publikuar tek: sport, më 17:08 29-03-2018 UEFA fundos Skënderbeun, DËNIM kapital për klubin korçar

UEFA nuk është treguar aspak tolerante ndaj vendimit të dhënë për klubin korçar Skënderbeu.

Ashtu siç edhe kishte kërkuar nga Komisioni i Disiplinës, Skënderbeu është dënuar me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane si dhe me një gjobë të majme prej 1 milion euro.

Vendimi drastik është marrë në datën 21 mars të këtij viti, mëson Newsbomb.al.

Skënderbeu ka një kohë prej 60 ditësh për të apeluar vendimin si dhe 90 ditë për të paguar gjobën. Klubi korçar është dënur për trukim të një sërë ndeshjesh.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Briken Calja triumfon në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, “rrëmben” 3 medalje ari
»
Article Logic
Execution time: 0.028783082962036
array(1) { ["section"]=> string(62) "uefa-fundos-skenderbeun-denim-kapital-per-klubin-korcar-114969" }