Uefa merr vendimin dhe dënon Kroacinë

Publikuar tek: sport, më 16:59 20-06-2016 Uefa merr vendimin dhe dënon Kroacinë

UEFA ka marrë vendimin e dënimit të federatës kroate të futbollit, pas incidentit me tifozët në minutën e 89' të ndeshjes.

Federata kroate është dënuar me gjobë prej 100 mijë euro dhe dëbim nga pajisja me bileta për një numër të madh tifozësh. Uefa tha se tifozët kroatë treguan racizëm, dhunë dhe hodhën fishekzjarre në fushë gjatë ndeshjes me Çekinë që u mbyll në barazim 2-2.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjest i rrallë i UEFA-s, ja çfarë bën për Kuqezinjtë (Foto)
Rriten shpresat për Shqipërinë nëse Anglia fiton sot me këtë rezultat »
Article Logic
Execution time: 0.01821494102478
array(1) { ["section"]=> string(43) "uefa-merr-vendimin-dhe-denon-kroacine-44096" }