UEFA pranon kërkesën e Kosovës për antarësim, vendimi në mars të 2016

Publikuar tek: sport, më 16:51 18-09-2015 UEFA pranon kërkesën e Kosovës për antarësim, vendimi në mars të 2016

Federata e Futbollit e Kosovës pritet të bëhet në muajn mars të vitit 2016 anëtarja e re e UEFA-s.

Ka qenë vetë institucioni i futbollit europian ai që ka njoftuar nëpërmjet një deklarate për mediat se Komiteti Ekzekutiv nën drejtimitin e Michel Platini-së, ka marrë vendimin për të pranuar kërkesën e FFK-së për anëtarësim, ndërsa vendimi do të merret më Kongresin e UEFA-s në mars të vitit 2016.

Platini ka deklaruar më herët gjatë takimeve që ka zhvilluar me presidentin Fadil Vokrri, se Kosova mund të bëhet anëtare e UEFA-s vitin e ardhshëm. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tirana dy ditë para ndeshjes me Skënderbeun mbyll dyert për tifozët: Qetësi dhe përqëndrim
Interi vazhdon me rezultatet pozitive, zgjohen Napoli dhe Juventus »
Article Logic
Execution time: 0.021895170211792
array(1) { ["section"]=> string(74) "uefa-pranon-kerkesen-e-kosoves-per-antaresim-vendimi-ne-mars-te-2016-21112" }